הרצאה: "נפלאות האינטליגנציה המלאכותית - איך ייראה העתיד?"

ד"ר שמעון פרידקין

29 בנובמבר 2017, 17:00 - 18:30 
כיתת המחשבים, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
ללא תשלום
הרצאה: "נפלאות האינטליגנציה המלאכותית - איך ייראה העתיד?"

הזמנה להרצאה:"נפלאות האינטליגנציה המלאכותית - איך ייראה העתיד?"

ד"ר שמעון פרידקין

 

העתיד כבר כאן! האם הבינה המלאכותית תגבר על המוח האנושי? האם המכונות יגברו על האדם, כמעט בכל מישור ומישור בחיים? האם הגיוני שלא רק בני אדם יכתבו רבי מכר ומוזיקה קלאסית?

בינה מלאכותית כבר טובה יותר מבני האדם בתרגום שפות ובנהיגה במכוניות, אז עוד כמה שנים היא תחליף בני אדם בכל מקום עבודה? והאם העולם יהיה טוב יותר או רע יותר בעוד כמה עשרות שנים? אתם מוזמנים לקפיצה קטנה אל העתיד שנמצא כבר כאן, ממש מעבר לפינה. 

 

הבינה המלאכותית (נקראת גם אינטליגנציה מלאכותית) היא ענף של מדעי המחשב העוסק ביכולתם של מחשבים לפעול באופן המציג יכולות השמורות עד כה לבינה האנושית בלבד. לפי מחקרים עדכניים בתוך 45 שנים בינה מלאכותית תגבר על המוח האנושי. עוד בחייכם תוכלו לראות איך בינה מלאכותית תהיה טובה יותר מבני אדם בתרגום שפות, נהיגת מכוניות באופן עצמאי ואפילו כתיבת רבי מכר והלחנת מוזיקה קלאסית. 

 

רשתות שיווק יעסיקו רק אינטליגנציה מלאכותית, רופאים יפנו את מקומם לבינה מלאכותית בניתוחים כירורגיים באופן מלא ובתוך כ-100 שנים כל עיסוק אנושי יבוצע על ידי אינטליגנציה מלאכותית. לפי ההערכות, יימנעו עד 350,000 פגיעות (הרוגים ופצועים) בתאונות דרכים עד שנת 2025.

 

אז מה אנחנו בני האדם, צריכים לעשות על מנת לקבל ולהכיל את הבינה המלאכותית?ואילו יתרונות יישארו אצל בני האדם אל מול הבינה המלאכותית?

 

ד"ר שמעון פרידקין, חוקר מגמות העתיד, טכנולוגיה, בינה אנושית ומלאכותית יסביר לכם איך הבינה המלאכותית תעשה דברים בלתי יאומנים שעד היום חשבתם ששייכים רק לנו, בני האדם.

 

 

ההרצאה תתקיים ביום ד', 29.11.17, בשעה 17:00.

מיקום: כיתת המחשבים, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך

 

רישמו אותי לאירוע

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive