תערוכה: "מש"ב"

10 בנובמבר 2019, 9:00 
קומת הביניים, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
תערוכה: "מש"ב"

תערוכת "מש"ב" היא תערוכה לרגל 60 שנה להיווסדות מש"ב סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל במשרד החוץ.

 

התערוכה הופקה לרגל  60 שנה להיווסדות מש"ב  ושופכת אור רב וגדול  על הפעילות הענפה ורבת השנים של מדינת ישראל בזירת הבינלאומית בתחום סיוע חוץ ופיתוח. מש"ב הוקמה בסוף שנת 1957 ופועלת מאז ועד היום.

 

מש''ב הינו אגף במשרד החוץ המופקד על גיבוש, הובלה ויישום של מדיניות סיוע החוץ של ישראל על ידי פעולות הדרכה ויעוץ המתקיימות בישראל ובמדינות המסתייעות . צמצום העוני אומץ כיעד עולמי  על ידי עצרת האו"ם ולישראל יש יכולות סיוע מוכחות ומוניטין בתחומים רבים : הבטחת מזון חקלאות ומים, חינוך, בריאות, העצמת נשים, פיתוח קהילתי וכפרי, יזמות עסקית, התמודדות עם שינויי אקלים, חדשנות ועוד.

 

מאז הקמתו הכשיר מש''ב כ-300 אלף איש מכ-130 מדינות בתחומי פיתוח שלעיל זאת בנוסף להגשת סיוע הומניטרי למדינות במצוקה.

 

מדינת  ישראל חולקת בכך את המסורת ארוכת השנים של רצון לסייע ולחלוק עם האחר, ערך שאנו הישראלים מחויבים  כבני אנוש , כעם וכמדינה.  פעילות מש''ב מציגה את ישראל כמדינה תורמת וחברה במשפחת העמים, ומשיגה תוצרים מדיניים, כלכליים ותדמיתיים.

 

דפוס הפעילות המש"בי הינו פיתוח המשאב האנושי  על פי הצרכים במדינות המסתייעות. בשנים האחרונות מש"ב פועל  במסגרת שותפויות לפיתוח עם מדינות תורמות ועם ארגונים בינ"ל שונים כמו גם  קידום שותפויות עם החברה האזרחית והסקטור הפרטי.

 

מש"ב פועל במדינות המתפתחות ב:אפריקה, אסיה והפסיפיק, אירואסיה והבלקניים, אמריקה הלטינית והמזה"ת

 

התערוכה תוצג בקומת הביניים של הספרייה עד סוף דצמבר, 2019. למידע  נוסף »

ערוץ היוטיוב של מש"ב »

 

 

חדשות והודעות

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive