תערוכת הצילומים והציורים: "שנינו יחד וכל אחד לחוד"

התערוכה תוצג במהלך החודשים אוקטובר-דצמבר.

12 באוקטובר 2015, 12:00 
אולם השמורים (לשעבר), הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר-מוס 
ללא תשלום
תערוכת הצילומים והציורים: "שנינו יחד וכל אחד לחוד"

תערוכה צילומים וציורים: "שנינו יחד וכל אחד לחוד"

תערוכה משולבת של מרגריטה ואופיר נאות

מרגריטה נאות - ציירת

אופיר נאות – צלם

 

עם הפנים לים – אופיר נאות

 

אופיר נאות מתעד במשך שנים את המתרחצים בחוף הרצליה ומתרכז ביום-יומי, בשגרת האנשים בחוף הים תוך מתן דגש על שפת הגוף והאור בצילומי שחור/לבן. אופיר מתרכז  ברגעי הנאה של קהל שבא לחוף הים כדי לשכוח לרגע מהכול, להניח את המטענים של החיים לפסק זמן קצר, ולהתמסר לרגע, לכאן ועכשיו. הוא מפנה את תשומת הלב דווקא למצבים הרגילים ביותר: ילדה מטיילת עם כלב, שני גברים משוחחים, ילדים קופצים בין הגלים, שתי ילדות מחובקות על החוף. חלק גדול מהמתרחצים מצולמים מהגב, עומדים או יושבים עם הפנים לים, וכך נוצרות שלוש נקודות התבוננות, זו של הצופה, זו של הצלם וזו של המתרחצים. 

הצילום בשחור/לבן מרחיק מהמציאות ומוסיף דרמה גם לסצנות התמימות והפשוטות ביותר. בתצלומיו של אופיר, השגרתי הופך מרתק, השולי נעשה מרכזי והיום-יומי מועצם.  סצנות שלכאורה בנאליות שרובנו הפסקנו לראות, ושעל פי רוב אנחנו עוברים על ידן מבלי להתבונן בהן, מקבלות בעבודותיו במה וכוח.

עבודות התערוכה הוצגו באביב 2015 במוזיאון ארץ ישראל כאשר נאצרה ע"י נורית ירדן וכנרת פלטי

 

תחת שמי ים התיכון – מרגריטה נאות

מרגריטה נאות מציירת שנים רבות נופים ואנשים בחוף הים בהרצליה. היא מרבה לטייל על שפת הים וללכוד בעין האמן סצינות המתרחשות לחופיו. משיכות המכחול של מרגריטה מלאות אנרגיה ולוכדות אור ותנועה. הגוונים השולטים בעבודותיה הם בעיקר גווני הכחול השונים והמשתנים בהתאם לגווני הים והשמים. מקום מגוריה של האמנית, בהרצליה ליד הים, מהווה את מקור  ההשראה ומצב הרוח הלובש ופושט צורה בהתאם לעונות השנה. הים הינו המקור גם למצבי רוח משתנים וחולפים. האופן בו מציגה מרגריטה את הים מאפשר לנו נגיעה בהלכי רוחה ובנפשה מסערת נפש ועד לדממה דקה.

מרגריטה נאות התגוררה בעבר במדריד סמוך למוזיאון "סורויה". היא הושפעה מגדולי האימפרסיוניסטים הספרדים ובמיוחד מהצייר סורויה שהרבה אף הוא לצייר נופים ימיים.

לעבודות נוספות של מרגריטה נאות >>

 

מרגריטה ואופיר מבצעים את עבודותיהם צד בצד בחוף הים כאשר כל אחד נמצא בעולמו אומנותי הייחודי בזמן היצירה. לאחר מכן עולמם של הזוג שוב משתלב בחיים המשותפים שלהם.

בתערוכה זו ניתן לראות מבחר של עבודותיהם צד בצד כפי שמגיעים לאור העולם – ביחד אבל כל אחד לחוד.

 

 

התערוכה תוצג באולם הספרים השמורים (לשעבר) עד סוף דצמבר 2015.

 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>