תערוכה: "מסע אל המים The Walk For Water תערוכת צילומים מאפריקה"

אוצרת: רחל זיו

04 באפריל 2023, 12:00 
קומת הכניסה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
תערוכה: "מסע אל המים The Walk For Water  תערוכת צילומים מאפריקה"

מעל 400 מיליון איש חיים בסאב-סהרה, שבאפריקה ללא יכולת להגיע למים נקיים. אחד מכל שלושה אנשים סובל ממחלות זיהומיות, הקשורות למים, בעקבות המחסור במים. בעיות שנגרמו כתוצאה משינויי אקלים, היוו את נקודת הפתיחה למציאת פתרונות פשוטים בהבאת מים לאזורים ומקומות חסרי מים.

 

הפתרון פשוט: השמש היא מקור הבעיה, אך גם מקור הפתרון. הפתרונות פשוטים, Innovation: Africa גאה להשתמש בטכנולוגיות סולריות, מים וחקלאות ישראליים, כדי להקל על המאבק למים, ולשנות קהילות בכפרים אפריקאים נידחים.

 

Innovation: Africa נוסד בשנת 2008 על ידי סיון יערי. הוא ארגון ישראלי ללא מטרות רווח, המשמיש אנרגיה סולארית, כדי לספק אור וחשמל לבתי ספר ומרכזים רפואיים מחוץ לרשת, ובעיקר לשאוב מים בטוחים ונקיים, לכפרים מרוחקים ברחבי 10 מדינות אפריקה. עד כה, iA השלימה למעלה מ-880 התקנות סולאריות למים, שהשפיעו ועזרו ליותר מ-4.2 מיליון איש ברחבי אוגנדה, מלאווי, טנזניה, זמביה, דרום אפריקה, אסווטיני, קמרון, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, אתיופיה וסנגל.

 

ההשפעה של מים נקיים מורגשת על ידי בני הקהילות כאשר בריאותם ורווחתם משתפרים באופן דרמטי. עם זאת, זה נחווה בצורה המשמעותית ביותר על ידי הנשים והנערות הצעירות, שאחראיות בעיקר להליכה של קילומטרים מדי יום בחיפוש אחר מים ממקורות פתוחים ומזוהמים. כעת, עם מערכות המים של Innovation: Africa, נשים משוחררות מהנטל הזה, מקבלות בחזרה את זמנן ואת עצמאותן, וילדיהן יכולים ללמוד בבתי ספר, ולמצות את הפוטנציאל שלהם.

 

יתרה מכך, עם גישה למים, יציבות כלכלית מתחילה להתרחש ברחבי הכפרים, עם הקמת עסקים, כולל ייצור לבנים ותוכניות חקלאיות. בני הקהילה מגדלים ירקות, כדי להאכיל את עצמם ולמכור את העודפים בשווקים המקומיים.

 

* התערוכה תוצג עד ה-21.5.23

* אירוע הפתיחה יתקיים ב-17.3.23

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>