הרצאה: "סיוע חוץ ישראלי – משגרים לעולם את הטוב שבישראל"

11 בדצמבר 2019, 16:00 
הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
הרצאה: "סיוע חוץ ישראלי – משגרים לעולם את הטוב שבישראל"

מזה 61  שנה מקיימת מש"ב – סוכנות הסיוע הלאומית של ישראל, משרד החוץ, פעילות ענפה, מגוונת, וחשובה ברחבי העולם המתפתח בתחום סיוע חוץ ופיתוח בר קיימא. מדינת  ישראל חולקת בכך את המסורת ארוכת השנים של הרצון והצורך לסייע ולחלוק עם האחר, ערך שאנו הישראלים מחויבים  לו כבני אנוש , כעם וכמדינה. 

 

מש"ב פועלת במדינות המתפתחות ב:אפריקה, אסיה והפסיפיק, אירואסיה והבלקניים, אמריקה הלטינית והמזרח התיכון. פעילות מש''ב מציגה את מדינת ישראל כמדינה תורמת וחברה במשפחת העמים, ומשיגה תוצרים מדיניים, כלכליים ותדמיתיים רבים.

 

איך הדבר מתבצע הלכה למעשה?מי השותפים של מדינת ישראל בפעילות זו מבית ומחוץ? כיצד נוצרות שותפויות אלה? כיצד נקבעים תחומי הסיוע? מהם התוצרים הכלכליים, תדמיתיים ומדינים? סיוע חוץ ותיקון עולם איך זה עובד?

 

מרצה: שולי קורזון ואן גלדר, מנהלת המחלקה לתכנון הערכה ושותפויות, מש"ב, משרד החוץ: 

שולי אחראית על מתווה פעילות הפיתוח הבינ"ל של מש"ב תוך קיום קשרי עבודה שוטפים עם ארגוני פיתוח בינ"ל, ארגוני חברה האזרחית, מוסדות אקדמיה, משרדי ממשלה ועוד. בנוסף משמשת כאחראית על בקרה והערכת פעילות מש"ב תוך בניית יכולות והעצמת ההון האנושי במדינות המסתייעות, מדיה חברתית, תקשורת, כנסים בינ"ל, סימפוזיונים ועוד. שנים רבות עסקה בפעילות פיתוח במזרח התיכון, תוך שימת דגש על תוכניות הכשרה ארוכות טווח. 

 

למידע נוסף - http://mashav.mfa.gov.il

 

ההרצאה תתקיים ביום ד', 11.12.19 בשעה 16:00.

מיקום: הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך

רישמו אותי לאירוע

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>