תערוכת צילום: "50 גוונים של דת" מאת ליאת לומברוזו

28 במרץ 2016, 18:00 
אולם הספרים השמורים (לשעבר), הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך  
ללא תשלום
תערוכת צילום: "50 גוונים של דת" מאת ליאת לומברוזו

צילום: ליאת לומברוזו

תערוכת צילום: "50 גוונים של דת"

צלמת: ליאת לומברוזו

אוצר התערוכה: אבנר אברהם.

 

התערוכה "50 גוונים של דת" מציגה צילומים ייחודים של הצלמת ליאת לומברוזו שבמסעותיה בארץ חיפשה את הנקודות המשותפות הטובות והמתונות שהינן חלקו של הרוב.

 

בעדשת מצלמתה תיעדה אנשי דת שונים שחיים כאילו מתחת לרדאר, חלקם אף אוחזים בספר תפילה ולעיתים קשה לדעת או להבחין באיזו דת מדובר. לצד סימבולים ברורים ומוכרים, המזוהים עם הדתות העיקריות-יהדות, אסלאם, נצרות ודרוזים, בוחרת האמנית להשאיר לצופה את ההחלטה או הבחירה. במסעה חושפת הצלמת ומגלה גוונים רבים ושונים בדתות עצמן. 

 

מספרת ליאת: "כצלמת שמתעניינת בתרבויות, דתות ובכלל באנשים יצא לי לתעד ברחבי הארץ אנשים ששייכים לכל מיני דתות וזרמים שונים. תיעדתי אותם דרך עדשת המצלמה בדרך שלי , בעין שלי וזה מה שאני מציגה; אני מציגה מציאות שבה חיים גוונים שונים ורבים של דת ואנשים זה לצד זה. זה המצב האוטופי. המטרה של התערוכה לאחד שורות ולטשטש הבדלים ועל ידי כך להגיע למכנה המשותף שהוא האמונה אצל בני האדם השונים בדרכם שלהם". 

 

צילומיה של ליאת מעבירים את המסר לשיויון וחופש דת, "איש באמונתו יחיה", תוך מתן כבוד הדדי, יחסי שכנות, שלום וחברות.

 

אירוע הפתיחה החגיגי יערך ביום חמישי 31.3, בשעה 18:00. למידע נוסף »

להזמנה לערב הפתיחה »

 

 

        

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive