תערוכה: "משפחה יוצרת"

אוצרת: רחל זיו

17 באוקטובר 2017, 9:00 
קומת הכניסה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
תערוכה: "משפחה יוצרת"

ליהיא לפיד

תערוכת "משפחה יוצרת": יצירה משותפת להורים, לילדים ולמתבגרים אוטיסטים  בציור, באוריגמי, בפאזל, בצילום ובכתיבה

אוצרת התערוכה : רחל זיו

 

 

התערוכה "משפחה יוצרת" מזמנת שיח יצירתי ואמנותי ייחודי, מעבירה מסר, שגם השונה שווה: "ידעו כולם מוח בי עוצמתי, ידברו בגובה העיניים" ומציגה את היכולות היצירתיות והאמנותיות המופלאות של ילדים ומתבגרים אוטיסטים.

 

אוטיזם הינה לקות, המופיעה בינקות ובילדות המוקדמת ומתבטאת ביכולות התקשורת במישור החשיבתי והרגשי, בקושי להבין הומור וחשיבה מופשטת, וביכולת מוגבלת לתקשר עם הסביבה, חלקם אינם מדברים. המונח ה"ספקטרום האוטיסטי" משקף את העובדה שלאנשים עם אוטיזם יש מכלול קשיים בתחומי תקשורת, חברות, דמיון או גמישות המחשבה. כל אחד מהם נמצא במקום אחר על הרצף, ולכן אין שני אנשים עם אוטיזם זהים זה לזה.

 

התערוכה מביאה, בצד המציגים, גם את הנוכחות וההשראה היומיומית של המשפחות, הנמצאות מאחורי הקלעים של יצירות הילדים והמתבגרים, שחלקם תמיד יהיו זקוקים לסיוע ותמיכה. בכוונת התערוכה לפתוח בפני קהל הצופים את הדרך המפותלת של היוצרים האוטיסטים, הדרך, שבה הם מתמודדים, ולהעניק חלון הזדמנויות להציג  את  יכולותיהם והישגיהם.

 

התערוכה "משפחה יוצרת" מופקת בתרומה ובהתנדבות מלאה  להעלאת מודעות ציבורית למשפחות ולילדים המיוחדים.

 

כתבה על התערוכה באתר Mako »

כתבה על התערוכה באתר TimeOut »

 

התערוכה תוצג בקומת הכניסה של הספרייה עד ה-28.12.17.

הפתיחה החגיגית תתקיים ביום חמישי, 26.10.17, בשעה 18:00.

להזמנה לתערוכה »

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive