תערוכת צילומים: "חשופה"

צילום - איילת לנדאו 

09 במאי 2017, 12:00 
אולם הקריאה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
ללא תשלום
תערוכת צילומים: "חשופה"

איילת לנדאו תיעדה מסע פנימי ועוצמתי שעברה

עם עשרות נשים בתערוכה "חשופה"

 

במשך שנתיים צילמה איילת לנדאו יותר מ-70 נשים, בבתיהן ובמקומות משמעותיים עבורן והתוודעה לסיפוריהן. במקביל ללימודי תואר שני בטיפול באמנות, פיתחה לנדאו במהלך המסע טכניקה טיפולית המבוססת בין השאר על שיטת הפוטותראפיה ועל תיאוריות מעולם הטיפול הרגשי הדינאמי.

 

באוגוסט 2014 יצאה הצלמת איילת לנדאו למסע צילום שפתח בפניה צוהר אל העולם המרתק של הפוטותראפיה - טיפול באמצעות צילום. במשך שנתיים היא צילמה יותר מ-70 נשים, בבתיהן ובמקומות משמעותיים עבורן. במהלך הצילומים התוודעה לנדאו לסיפוריהן, כאביהן ושמחותיהן, ליומיום שלהן.  תוך כדי המסע היא התוודעה גם אל עצמה. במקביל ללימודי תואר שני בטיפול באמנות ובהתבסס על תיאוריות מתחום זה, פיתחה לנדאו טכניקה טיפולית בה המטפלת מצלמת מטופלת. שיטה זו מבוססת על רעיונות מעולם הטיפול הרגשי הדינאמי, הפוטותראפיה והטיפול באמנות.

את עשרות הצילומים איגדה לנדאו  לתערוכה  מרגשת – "חשופה", אשר נוצרת בתוכה רגעים נדירים שתועדו בחייהן של עשרות נשים. זהו פרויקט צילום שמזכיר לנו את הפוטנציאל של הצילום לגעת בכל אחד מאתנו.

איילת לנדאו: "אני, כצלמת, מביטה באישה שיושבת מולי ומטרתי היא לראות אותה באופן הוליסטי. אני מביטה בה פיזית וגם רגשית, שומעת אותה, את המילים שנאמרות וגם את אלה שלא, מתבוננת בניואנסים שבפניה ובגופה. כך נוצרת חוויה של מבט מאד אינטנסיבי אשר להבנתי מעורר בנשים שמולי ערב-רב של תחושות. יש מי שתחוש התעלות רוח, תחושת הכלה וסיפוק ויש מי שתחוש מותקפת, נחדרת, מעורטלת. יש מי שתחוש גם תחושות כאלה וגם כאלה, ספקטרום של רגשות. אני רוצה להיות עם אותה אישה, ללוות אותה בתהליך ההתגלות והחשיפה, לפעמים לתווך לה את הרגשות שעולים, לפעמים רק להיות, לא להשאיר אותה לבד".  

 

 

האתר של איילת לנדאו: www.exposed.co.il

התערוכה תוצג בספרייה עד סוף חודש ספטמבר 2017

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>