תערוכת צילום: "חברים לעת זיקנה"

התערוכה תוצג בנובמבר-דצמבר

01 בנובמבר 2016, 9:00 
קומת הכניסה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך  
ללא תשלום
תערוכת צילום: "חברים לעת זיקנה"

תערוכת צילום: "חברים לעת זיקנה"

 

תחרות צילום "חברים לעת זיקנה" היא חלק מתוכנית "חברים לעת זיקנה" של עמותת מטב בשיתוף עם "תנו לחיות לחיות" ו-ג'וינט ישראל. התוכנית הוקמה במטרה לסייע בהפגת בדידותם של קשישים, זאת הן על ידי עידוד גידול חיות מחמד והן על ידי סיוע לקשישים בעלי חיות מחמד, בטיפול בבעלי החיים אליהם הם קשורים מאוד. תכנית זו מופעלת ע"י מערך מתנדבים המגיעים לבתי הקשישים, מארחים להם חברה נעימה ומסייעים להם בכל היבטי הטיפול בבעלי החיים. חיות המחמד מחוללות פלאים במצב רוחם של הקשישים, הם מספקים להם חברה נעימה ולא שיפוטית ויחד עם המתנדבים המבקרים בבתי הקשישים נותנים פתרון ומענה נפלא ויוצא דופן לבעיית הבדידות.

 

לעת זקנה, הבדידות עלולה להיות ה-'אויב מס' 1'. קשישים רבים מוצאים מזור לשעות הבדידות הרבות ע"י גידול חיית מחמד – כלב או חתול – ההופכים לבני בית ולחבר הקרוב ביותר לקשיש, חבר הנמצא שם בכל עת לתת מענה לצורך האנושי בחברה. לעתים קרובות הכלב או החתול של האדם הקשיש מהווה עבורו בן משפחה קרוב של ממש. חיות המחמד מחוללות פלאים במצב רוחם של הקשישים, הכלב או החתול מספקים חברה נעימה ובלתי שיפוטית ומקלים על הבדידות.

 

מחקרים הוכיחו עד כמה החיים לצד כלב או חתול תורמים לבריאות הפיזית והמנטאלית של האדם באופן כללי ושל הקשיש בפרט. הדאגה והאחריות כלפי מישהו אחר מאלצים את הקשישים לחדול מההתעסקות בסבל או בכאב העצמי ומעניקים לקשישים תחושת משמעות וערך. ההכרח לטייל עם כלב מחוץ לבית עשוי גם הוא לתרום רבות לבריאות ולעודד אינטראקציה עם הסביבה. 

 

מימד משמעותי נוסף הינו ביקורם הקבוע של המתנדבים, אשר מהווה נקודת אור בפני עצמה עבור הקשישים. כך שלמעשה, מדובר בהפגת בדידות כפולה של הקשישים: על ידי היכולת לשמר את בעל החיים בביתם וגם על ידי הגעת מתנדבים מקסימים מידי שבוע.

 

להתנדבות ולתרומות של מזון וציוד עבור בעלי החיים של הקשישים ניתן לפנות בטלפון:

 077-8994140

 

 

לדף הפייסבוק של "חברים לעת זיקנה" »

 

 

        

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive