תערוכה: "לא שווה סיכת ראש"

אמנית: מגי רום 

08 באוקטובר 2018, 11:00 
קומת הביניים, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
תערוכה: "לא שווה סיכת ראש"

ציטוט מתוך הרצאתו של האוצר ד"ר אנטון בידרמן על עבודתה של האמנית מגי רום :

" ...שני קצוות של טווח הסגנונות מפיגורטיבי ועד מופשט הוא רחב אך כל מגוון העבודות מאופיין ברב שכבתיות, הסמלה וצבעוניות דחוסה מוארת באור ביזנטי/קלאסי,  לרוב על מצע של עץ במידות רחבות של מטר על מטר בממוצע, בטכניקה  מיוחדת אשר פיתחה מגי עם השנים שבה  מושגת טקסטורה שהופכת את הציור  לבעלת 3 מימדים, תבליטית פיסולית. לצייר על מצע לא אחיד כזה יוצר קושי ואתגר מיוחדים עבור המיומנות והטכניקה של כל צייר.  

 

צמדים רבים מתגלים בעבודות: אור וחושך, שכלתנות ורגש, חומרי ורוחני, קונקרטי ומופשט, דימויי הסמלה ועד למאפיינים איקוניים,  שמוצאים את ביטויים בנושאים שונים אשר מעניינים את הציירת. מקומות בהם חייה ושאבה את תרבותה, ה”כאן “ וה”שם”, נפגשים בפרספקטיבה של הזמן, בפרספקטיבה של התודעה .ובפרספקטיבה הציורית כערך וכדרך מהמציאות לאמנות. ציור, מוסיקה והזכרון מארץ הולדתה גיאורגיה, בה גם גדלה עד גיל 12 מתגבשים למגי הבוגרת שחיה היום בתל אביב.

 

כציירת ופסנתרנית, משלבת ביצירתה את עולמות הציור והמוסיקה  ומוצאת בהן את האיזון שבין דימוי קונקרטי למטאפיזי, היא רואה בכתבי התווים של המלחינים הגדולים את הלכי נפשם ומעלה אותם לדרגת אמנות כביטוי של כתב/דימוי. תו מוסיקלי הופך לדימוי פלסטי, מקצב תווים הופכים לתנועה וריתמוס צורני וכלים קצביים כגון מטרונום ושעונים – להסמלה תפישתית. הצבע והאור עם מאפיינים ביזנטיים וקלאסיים מרמזים על מחזוריות ממלכת היום  והלילה ועל הזמן החולף..."

 

כל זה יוצר סימפוניה צבעונית, צורנית וחושנית בעלת דינמיקה מדיטטיבית.

 

בתערוכה שאצר אריה ברקוביץ בבית האמנים ע"ש יוסף זריצקי, תל אביב, כתב: "הצייר ואסילי קנדינסקי ראה כבר בשנת 1912 את הקשר בין אמנות המופשט, מוסיקה ורוחניות. מגי רום, אמנית בת זמננו, יוצרת מתוך אותה תפיסה על מוחית, כשהיא יודעת לשלב בין חומריות מופשטת עשירה וחושנית לדימויים מעולם המוסיקה, שמקבלים אצלה תנופה ריתמית מטאפיזית. הצורות .והצבעים מתפרצים על המצע הקשיח בריתמוס חושני וקצבי כמו צלילי ג'אז מאולתרים שבוקעים ממגוון כלים"     

 

האמנית מגי רום תציג את הצגתה: "לא שווה סיכת ראש" אצלנו בספרייה ביום שלישי, 6.11.18 בשעה 16:00 באולם האורקולי. לפרטים נוספים והרשמה »

                                                            

 

התערוכה תוצג בקומת הביניים עד ה-31.12.18.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive