תערוכת הצילומים: "הכל חיבורים - מה אני רואה כשאני מסתכל מבעד לעדשה?"

התערוכה תוצג עד אמצע אוקטובר 2015

22 באוגוסט 2015, 14:00 
אולם הספרים השמורים (לשעבר), הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר מוס 
ללא תשלום
תערוכת הצילומים: "הכל חיבורים - מה אני רואה כשאני מסתכל מבעד לעדשה?"

 

 

 

תערוכת הצילומים: "הכל חיבורים - מה אני רואה כשאני מסתכל מבעד לעדשה"

 

תערוכת "מה אני רואה כשאני מסתכל מבעד לעדשה?" היא פרי יצירתם של מתנדבי שירות אזרחי-לאומי המגיעים מכלל חלקי החברה הישראלית – יהודים, ערבים, דתיים וחילוניים – שנפגשו השנה ללימוד צילום משותף במסגרת תכנית המפגשים "הכל חיבורים" של האגודה להתנדבות.

 

באגודה להתנדבות ישנם כ-9,000 מתנדבים מדי שנה המגיעים מכלל חלקי החברה הישראלית. כ-6,000 מתוכם הינם מתנדבים במסגרת השירות האזרחי-לאומי אשר עושים את צעדיהם הראשונים כאזרחים מעורבים ומשפיעים בחברה ומתנדבים במסגרת האגודה למשך שנה או שנתיים: יהודים וערבים, חילוניים, דתיים וחרדים, גברים ונשים, נוער בסיכון, בעלי מוגבלויות, נוער עולה מהתפוצות.

 

הבחירה להתנדב לשנה או לשנתיים משמעותיות של תרומה לחברה "במשרה מלאה" היא חוויה המשותפת לכלל המתנדבים בשירות האזרחי-לאומי. בכל תחומי ההתנדבות – החינוך, הרווחה, הבריאות, הבטחון, בארגונים חברתיים או במשרדי ממשלה – המתנדבים פוגשים מדי יום את ה"אחר" ומסייעים לו. המפגש עם אוכלוסיות שזקוקות לעזרה והתרומה לאחרים הינה חוויה משמעותית ומכוננת עבור המתנדבים. כל אחד ואחת, בדרכו האישית משנה את המציאות במקום ההתנדבות שלו ומחזק את הפסיפס האנושי שמרכיב את החברה הישראלית.

 

בתחילת השנה החליטה האגודה לייסד את תכנית המפגשים בין אוכלוסיות "הכל חיבורים" שמטרתה לחשוף בפני המתנדבים, המגיעים לעתים מעולמות אישיים ותרבותיים שונים מאוד, את עולמו של ה"אחר" על-מנת להפוך את הזר למוכר ולעורר שיח והבנה הדדית כבסיס לחברה סובלנית ושוויונית יותר.

 

במסגרת התכנית פעלו סדנאות צילום ב-5 מוקדים ברחבי הארץ בהן השתתפו כ-60 מתנדבים ללימוד חוויתי משותף של יסודות הצילום והשימוש במצלמה. המתנדבים בסדנאות הכירו זה את זה במסגרת המפגשים והלמידה המשותפת והתגבשו כקבוצה. הצילום אפשר להם לבטא את עולמם האישי והתרבותי, וכלל חברי הקבוצה זכו להצצה האחד לעולמו של האחר דרך עדשת המצלמה.

 

אירוע השקת התערוכה יתקיים ביום שלישי, 8 בספטמבר, בשעה 17:30. למידע נוסף >>

 

לאתר "האגודה להתנדבות" >>

 

        

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>