תערוכת צילום: "סלפי במהדורה מוגבלת"

התערוכה תוצג עד סוף חודש פברואר 2016

31 בדצמבר 2015, 16:00 
קומת הכניסה, הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר-מוס 
ללא תשלום
תערוכת צילום: "סלפי במהדורה מוגבלת"

צילום: לימור אשכנזי

תערוכת צילום: "סלפי במהדורה מוגבלת"

אוצרת: מירי קרימולובסקי - מבקרת האמנות של קול ישראל

 

"בשנים האחרונות תופס צילום ה"סלפי" תאוצה כחלק מעולמנו החזותי. "הסלפי" היא תמונת דיוקן מצולמת עפ"י רוב בעזרת מכשירי טלפון סלולרי ומצלמות לא מקצועיות-והיא מהווה החייאה דמוקרטית והמונית של אמנות דיוקן העצמי-תמונת עצמי שמיועדת לא רק לביטוי עצמי גרידא, אלא גם להגדרה עצמית, החצנה ותביעה למעמד כלפי העולם הסובב אותנו. יש הרואים בתופעה, עדות לנרקיסיזם של דור "האני" שלא מסוגל להוריד את העיניים מהשתקפותו ברשת. יש הרואים בסלפי כצורך נואש ליצור קשר. כך או כך אי אפשר להתעלם מהממדים של התופעה ומהחוגים אליהם היא חלחלה. הסלפי נוטה להתכתב באופן כמעט אקסקלוסיבי עם הדימוי של האדם האידיאלי לכאורה.

 

עבור אנשים עם מוגבלות ונשים בפרט, יכול הסלפי על ביטויו השונים לשמש כלי חתרני- כלי של מרד בייצוג הרווח של האדם עם המוגבלות בעולם הדימויים הסובב אותנו. המילה "סלפי" גזורה מהמילה "סלף" באנגלית שהביטוי שלה הוא עצמי. בעולמנו כיום יש לאינדיבידואל מקום ייחודי בחברה, כיצור עצמאי אשר מפתח ומתפתח, יוצר ויוזם, בונה את עולמו מחוץ לחברה, דרישותיה וחומותיה, כך הופך האדם ליצור מהפכן אשר מחולל שינויים בעצמו, בסביבה הקרובה לו ובעולם כולו. אנשים עם מוגבלויות יוצרים כל יום מהפכה משל עצמם במאבקם להשתלב בחברה, להיות חלק ממנה, ולקבל את מיקומם." (דנה דימנט). 

 

משתתפים: איציק אדיר, לימור אשכנזי, שושי ברגר, חן ברוך, אסנת גואטה, יניב גואטה, אילון גולן, ריקי גולן, דני גרמייז, ארז דלל, אפרת (רחל) וקנין, יאנה זלוטין, נירית חורי, מנחם יעקובוביץ, אסף "מופסא" מרקוביץ', רביב מרקוס, רונה סופר, אלכס פרידמן, אולג קורוצקין, מיקי (מאיר) קלור ז"ל, ליאת (פנינה) קסלר, יאיר שריקי.

 

בתערוכה יוצגו דיוקנאות עצמיים של אנשים עם מוגבלויות שונות. התמונות ניתנות לרכישה.

לפרטים: 050-6577974.

 

אירוע השקת התערוכה יתקיים ביום חמישי ה-7.1.16 בין השעות 18:00- 20:00 בספרייה למדעי החברה ולניהול. לפרטים נוספים »

 

כתבה שפורסמה ב-30.12 ב-Ynet אודות התערוכה »

כתבה שפורסמה ב-4.1 ב-NRG »

 

 

        

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>