תערוכה: "הנאיבי שבי"

תערוכת יחיד לאמן עופר עוז

02 במאי 2018, 14:00 
קומת הכניסה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
תערוכה: "הנאיבי שבי"

"תערוכה: "הנאיבי שבי

תערוכת יחיד לאמן עופר עוז

 

עולמו של עופר כאמן, מתכתב ומושפע מחיי היום יום ומהעולם הטכנולוגי, בו הוא עוסק בין היתר בעיצוב חללים טכנולוגיים, במרכזי בקרה ושליטה, מרכזי מחשבים ומוקדי תפעול, לצד תכנון המערכות של מתקנים אלו.

 

עופר בורך בכישרון ובדחף ליצירה - כתיבה, שירה וציור. התהליך של הכנת התערוכה דורש מהאמן מחויבות ליושר פנימי ולכנות אמנותית אישית וכנה. הדבר המרגש בעבודות של עופר הוא יכולת ההפנמה של דימויים מהחיים  ומתרבויות שנחשף אליהן. הוא מצליח ליצור שפה אישית משלו, מודעת, עכשווית, מרעננת ובעלת הומור אינטיליגנטי. כאיש העולם הגדול, שבמסגרת עבודתו נחשף לתרבויות וארצות אחרות - מפרק עוז ביצירותיו את הכרך העירוני לקווים ולכתמים ויוצר רגעים של פואטיקה בתמציתיות נקייה ונוגעת.

 

המסכות והדמויות, בקולאז'ים ובסגנון ציור על גבול ה-Art Brut, הם יצירות עדכניות בעלות עוצמה ואסתטיקה מובנית ומרהיבה.

 

במשחקי האותיות באנגלית כמו מתוך המקלדת, המוכרת לו מהעבודה היום יומית שלו, בונה עופר עוז דו-שיח של אמן מתחיל וחכם עם עתיד. יצירתו מאופיינת במשיכות מכחול עזות אופטימיות ורבות צבע ורגש המורות על אדם רגשי וסוער העובר בתוך החיים ולא לצידם.

 

הצבעים משתנים מיצירה ליצירה. נוצרים אלמנטים ודימויים שונים שכל אחד יכול למצוא. כתמי הצבע משנים צורה. לפעמים הם כתמים טיפוגרפיים, לעיתים קוויים, במשיכות רכות או קשות של מכחול - משיכות המכחול שורטות בבד וחושפות משטח אחר שכוסה בשכבת צבע. בינו ובין הצורות והמסיכות מתקיים דיאלוג ונוצרת קומפוזציה יש מאין. כנות אומנותית בונה את יצירותיו והוא נאמן לתחושותיו ויוצר בצורה אימפולסיבית ישירה הבוקעת מעולמות הרגש שלו.

 

 

הינכם מוזמנים לשיח גלריה עם האמן

בהנחיית אשת התקשורת מיכל סדן ביום רביעי, 30.5.18

18:00-18:30 התכנסות וביקור בתערוכה

18:30-20:00 שיח גלריה

 

התערוכה תוצג בספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך בקומת הכניסה עד ה-1.7.18

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>