תערוכת צילום: "UP-21"

התערוכה תוצג עד סוף חודש פברואר 2016

10 בינואר 2016, 16:00 
אולם הספרים השמורים (לשעבר), הספרייה למדעי החברה ולניהול  
ללא תשלום
תערוכת צילום: "UP-21"

צילום: ליאת לומברוזו

תערוכת צילום:"UP-21"

תערוכת צילומים בנושא ילדי תסמונת דאון

צלמת: ליאת לומברוזו

אוצר: אבנר אברהם

 

עמותת "יש לי מותק של תסמותק" בשיתוף עם הצלמת ליאת לומברוזו, יצרו תערוכה צילומים מיוחדת של ילדי העמותה, ילדים בעלי תסמונת דאון, על מנת לחשוף את הילדים המיוחדים לחברה.

 

פרויקט הצילומים הוא בסגנון וינטג' המאפיין את צילומיה של לומברוזו, תוך התמקדות ברגעי ה"UP" של הילדים בסיטואציות שגרתיות של היום-יום. במסגרת התערוכה, הצלמת  מבקשת להציג את ילדי תסמונת דאון דרך עדשת הצילום שלה כפי שהיא חווה אותם שמחים ומשמחים, מאירים בחיוכם, ממלאים בחיבוק שלהם, חכמים בצורה יוצאת דופן.

 

שם התערוכה " UP-21" הינו נגזרת של נושא התערוכה בה יוצגו 21  צילומים של ילדים עם תסמונת דאון כהקבלה למספר הכרומוזום (21) הנוסף שקיים בילדים אלה ומייחד אותם ואת עולמם. וה UP-  הוא למעשה הדרך שבה הצלמת חוותה את ילדי תסמונת הדאון שצילמה, בדיוק ההיפך מ - down.  התערוכה מציגה את ילדי תסמותק במצבים שונים בחיי היום היום, במטרה להציג את היופי בחוויותיהם ואת הכמיהה שלהם ושל משפחותיהם, לשייכות לחברה ככל ילד אחר.

 

ליאת לומברוזו, צלמת המתמחה בצילום אופנה וצילום אומנות, בחרה לחשוף את הקהל הרחב לנושא תסמונת דאון ולנפץ את הסטיגמות שיש לאנשים לגביה. דרך הצילומים, בצבע ובשחור לבן, של הילדים שמוצגים בצורה קסומה ויפה היא מאפשרת לכל אחד ואחת מאיתנו להתחבר אליהם ופשוט להתאהב. דרך התערוכה "UP-21",  מבקשת ליאת לומברוזו להביא את הנושא למודעות הקהל הרחב, ולנפץ כל סטיגמה שאולי קיימת אצל אנשים כלפי ילדים ובוגרים עם תסמונת דאון. אף אחד לא יוכל להישאר אדיש לצילומים מרחיבי הלב האלה, אותם אצר אבנר אברהם.

 

"אילו יכולתי, הייתי מזמינה כל זוג הורים שחווים הריון עם "תיסמותק" ומתלבטים אם להשאיר את ההריון, הייתי מראה להם את הצילומים של הילדים הנפלאים הללו, אני לא רואה בהם שום פגם, אני רואה בהם כל טוב ואי אפשר שלא להתאהב בהם" מציינת למברוזו ומוסיפה: "אם אדע שבזכות הפרויקט הזה, אישה הרה החליטה שלא לעבור הפסקת הריון או ילד עם תסמונת דאון לא ננטש בבית החולים אהיה מאושרת עד כלות".

 

ליאת לומברוזו היא צלמת עצמאית, המתמחה בצילום אופנה וצילום אומנותי. מה שמניע אותה בצילום הוא החיפוש אחר הרגש, האמירה, עניין ועומק שהם חלק אינטגרלי מן האמנות שלה.
 

הצילומים למכירה. יש ליצור קשר ישירות עם האמנית בטלפון: 052-7245633 .

 

 

        

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>