תערוכה קבוצתית: "התחדשות"

אוצרת: ד"ר אביבית אדם דאלי

03 באוקטובר 2021, 8:00 
קומה תחתונה, הספרייה למדעי החברה, לניהול ולחינוך 
תערוכה קבוצתית: "התחדשות"

"לקום מחר בבוקר עם שיר חדש בלב / לשיר אותו בכח – לשיר אותו בכאב / לשמע חלילים ברוח החופשית / ולהתחיל מבראשית..." נעמי שמר

 

לקראת פתיחת שנת הלימודים החדשה ולאחר פגרה ארוכה בה לא התקיימו תערוכות בחלל הספריה בשל משבר הקורונה, אנו שמחים להציג את התערוכה "התחדשות".

 

התחדשות מעוררת לעיתים קרובות תקווה ואופטימיות, אך עשויה להוות גם מוקד למתח ולפחד משינוי. היא מתייחסת אל מצב חדש ומבשרת את פתחו של העתיד לבוא, תוך שהיא מספרת גם על מה שכבר הסתיים. התחדשות היא ערך מלא בניגודים וביופי.

 

האמנים המשתתפים בתערוכה זו מציגים מגוון של נושאים המרפררים אל נושא ההתחדשות: אם המדובר באמנים חדשים לגמרי המציגים את עבודות הביכורים שלהם, או אמנים המציגים עבודות העוסקות בהתחלות חדשות או בחדשנות . כך למשל נושאים כמו האביב (עונת ההתחדשות והפריחה מחדש בכל שנה) מופיעים, אך גם החורף –אמנם – עונה בה הכל כביכול "מת", אבל גם בה חלה תסיסה, מתחת לפני הקרקע, המאפשרת, בסופו של דבר, את ההתחדשות המחזורית. עבודות אחרות עוסקות בחיים חדשים, בילדות, בהריון, בצמיחה ובהתפתחות באשר היא. גם עבודות חדשניות, מקוריות ולא שגרתיות מצאו את מקומן בתערוכה זו. האמנים בוראים תחת ידם יקום חדש ומקורי להתבוננותנו.

 

מטרת התערוכה היא להעלות על נס את חשיבות ההתחדשות – בכל תחום של חיינו כיסוד להנעה, למוטיבציה ולהתקדמות באשר היא. האמונה כי יש סדר ויש התחלה לכל דבר, התהוות ולבסוף קמילה וחוזר חלילה (ממש כמו סדר הימים בשנה) מעצבת את תפיסת העולם שלנו. אם נזכור כי כל דבר, הוא דבר שהתחיל בנקודה מסוימת, יווצר בנו רגש קבוע של התחדשות ושל משמעות.

 

בתערוכה הקבוצתית המתקיימת בחלל היפה של הספרייה לחינוך ולמדעי החברה מציגים האמנים את האינטרפרטציות שלהם על הנושא, הן כמושא לביקורת והן כמושא לאמפטיה ולהכלה.

 

משתתפים לפי סדר א' ב':

אביחי פרי, אורי הראל, איגור טרחובסקי, בן ציון שמויס, דסי שלום נמני, הלא קשקוש, ירדן ליברמן, לדה ויסוצקי, מגי רון, מרים סמולר, סילביה גתי, עידית אלפסי, עיינה פרידמן, קובי שחר, קרין ינקורט רוטר, רות גוסקין, רחל קורצולד. ליצירת קשר 0545999337.

 

פתיחת התערוכה ביום חמישי, 7.10.21, בשעה 18:00 בהשתתפות הרקדנית-יוצרת אלה סמו במופע קצר. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>