תערוכת הצילומים: "תעודת עניות"

התערוכה תוצג בתאריכים 25.2.2015 - 30.4.2015.

 
25 בפברואר 2015, 12:00 
קומת הכניסה, הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר מוס 
ללא תשלום
תערוכת הצילומים: "תעודת עניות"

"תערוכת  צילומים "תעודת עניות"

הצלמים המשתתפים:  אורנה שלגי-נאור,  דניאלה קונטיני, סופי אבוחצירא, פנינה מטלון ועזרא לנדאו.

אוצרות  התערוכה: ציפי מנשה, צופיה  בן אהרן, יאירה יסמין

 

התערוכה "תעודת עניות" מתמקדת  בחמש זירות שמתארות את התרחבות העוני בישראל של 2015. הזירה האחת היא מאהל מחוסרי הדיור ברחוב ארלוזורוב בתל אביב, התארגנות  שהחלה  לאחר המחאה  החברתית  של קיץ 2011, ועדיין לא רואים את סופה. הזירה השנייה היא שוק הכרמל בתל אביב ביום שישי לפנות ערב, שעה שמקבצת בתוכה את הרעבים המקווים לשאריות ירקות. הזירה השלישית היא בית התמחוי "שובע" בתל אביב, המוכר לדרי הרחוב המקומיים. הזירה  הרביעית היא רחובות העיר - דיירי הרחוב  התל אביבי, ישראלים ותושבים זמניים. הזירה החמישית היא מרכז העיר ירושלים, מקום בו העוני משקף מתחים לאומיים ועדתיים.

 

חמשת הצלמים של "תעודת עניות" הצליחו לבטא  פנים  שונות של העוני הישראלי- יש מי שנלחם, יש מי שהתייאש, יש מי שרק מנסה לשרוד, ומי שמצליח אפילו לצחוק בתהליך. המשותף לכל הצילומים הוא דלות גדולה ומקוממת של חברה שמנהיגיה נטשו אותה, וכל אחד  בה נאלץ לדאוג לעצמו, או לסמוך על אנשים טובים ועמותות אשר תומכים ודואגים.

 

הפרויקט הצילומי יצא לדרך בנובמבר 2014. הצלמים שצילמו במאהל ארלוזורוב הם אורנה שלגי נאור, דניאלה קונטיני וסופי  אבוחצירא. את רחובות העיר צילמה אורנה שלגי נאור. את שוק הכרמל- מלקטי  שאריות הירקות, צילמו אורנה שלגי נאור, דניאלה קונטיני, סופי אבוחצירא ופנינה מטלון. את ירושלים תיעד  ברגישות צלם הרחוב הירושלמי עזרא לנדאו.

 

המשותף לכל הצלמים היא הירתמותם בשמחה לפרויקט, והתודעה והמודעות החברתית של כולם. במשך חודשיים וחצי של הצילומים שערכו הם גילו שהמחאה החברתית לא הסתיימה, אלא היא חיה ובועטת בצורות שונות. כל יום מתווספים עוד  מחוסרי דיור למאהל ארלוזורוב;  בשוק הכרמל התפלאו הצלמים לראות צעירים ומבוגרים כאחד באים לאסוף את שאריות הירקות שהירקנים זורקים על הכביש.

 

אירוע ההשקה יתקיים ביום רביעי, 25.02.2015, בשעה 18:00. 

מיקום: הספרייה למדעי החברה ולניהול ע"ש ברנדר-מוס.

 

הזמנה לאירוע הפתיחה>> 

 

לפרטים נוספים: 

מזכירות הספרייה: 

9361 / 03-6409528

  anatr@tauex.tau.ac.il

        

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>